Site Loader

Kolorowanki dla dzieci są bardzo tanie i możesz nawet zrobić własną. Niezależnie od tego, skąd pochodzą, możesz być pewien, że sprawią wiele radości i będą miały wiele zalet. Jakie są korzyści z kolorowania? Przeróżne, bo kolorowanki dla dzieci są uniwersalne. Kolorowanie jest świetnym wstępem do nauki pisania.

Kolorowanki dla dzieci. Główne zalety

Kolorowanki dla dzieci to koordynacja ruchowa. Kolorowanie pomaga dzieciom w rozwoju – uczy je nie tylko prawidłowego sposobu trzymania kredki, ale co ważniejsze, jak trzymać i kontrolować kredkę. Celem trzymania kredek jest ich prawidłowe użycie i prowadzenie ich zgodnie z planem. Opanowanie kredki, koordynacja ruchów i rysowanie bez wychodzenia poza wyznaczony obszar jest ważną umiejętnością dla dzieci uczących się rysować. Warto też podkreślić, że kolorowanki dla dzieci to trening koncentracji.

Nabycie odpowiednich zdolności intelektualnych

Kolejną zaletą rysowania jest zdolność do koncentracji i skupienia się – zwłaszcza, gdy myślisz o czymś poważnie. Powolny proces wypełniania pustej przestrzeni wybranymi kolorami daje poczucie satysfakcji z wykonanej pracy i osiągnięcia wyznaczonego celu. Kolorowanki rozwijają wyobraźnię i stymulują kreatywność. Wymieniając zalety kolorowania, nie zapominajmy o pobudzaniu wyobraźni i kreatywności. Dzieci mogą samodzielnie podejmować decyzje dotyczące wyboru kolorów, ich zestawień, cieniowania – tworząc w ten sposób różne kombinacje i permutacje. Dla starszych dzieci istnieją również kolorowanki, które mają już przypisane numery kolorów w dostępnym miejscu.

Trening wytrwałości i cierpliwości

Kolorowanie to świetne ćwiczenie na wytrwałość i cierpliwość. Dziecko, które podejmie wyzwanie namalowania wybranego obrazka, nauczy się, że małymi krokami, czyli dorysowując kolejne elementy, może osiągnąć cel i odnieść sukces. Ponieważ gotowe kolorowanki mają już ustalone kształty i linie, wymagają od dzieci starannego wypełniania powierzchni kredkami. Dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, rysując kontury małych elementów.

Ciekawa zabawa edukacyjna


Kolorowanki służą nie tylko do rysowania postaci z bajek, ale także do celów edukacyjnych. Przedmioty, zwierzęta, figury geometryczne, kraje, świat lub różne akcesoria w nich przedstawione wzbogacają język dziecka. Na rynku dostępne są również kolorowanki, które uczą:

  • pisania,
  • liczenia,
  • nazw kolorów.

Kolorowanki wspierają również rozwój tzw. drobnej motoryki, czyli pracy mięśni dłoni, a także giętkości palców.

 

Post Author: Patrycja